Nejlepší místa k seznámení

Elpida seznamka

Staří lidé a senioři tvoří naprostou součást naší populace. Vždy tu budou a jednou my budeme jimi. A to bychom si měli všichni uvědomit. Někteří lidé, především ti v mladším věku se dívají na staré lidi jako na něco, co tu jen zavazí, co je tu zbytečné a bylo by lépe, kdyby tu nebyli. Někteří dokonce nezůstávají pouze u takových myšlenek, ale dávají to i najevo. Začíná to tím, že nepusí starší lidi sendout si v autobuse, v trambaji, ve vlaku, pokračuje to slovními nadávkami, ponižováním a bohužel to končí tak, že důchodci bývají napadáni a přepadáváni.

Otázkou je však proč? Vždyť tito lidé také jednou byli tak mladí jako my všichni a my naopak budem taky tak staří jako oni a nevím, komu z nás by se líbilo, kdy se s náma takto zacházelo. Navíc mnohdy to jsou lidé, kteří toho spoutu zažili, kteří mají spoustu zkušeností a měla by k ním být chována úcta. Slovo úcta však v dnešní době zná jen malé procento mladých lidí.

Avšak situace není zas tak špatná, nebo se alespoň někteří snaží o to, aby se zlepšila. A k tomu může dojít i díky nadačnímu fondu Elpida. Elpida se stará o seniory a snaží se jim zajistit naprosto plnohodnotný život. Pořádá pro seniory nejrůznější kurzy, například jazykové, počítačové, různé akce, výlety a také se pokouší seniory navzájem seznamovat, aby si našli přátele a nebyli sami.

Jedná se tedy o velmi záslužnou činnost, která by se měla rozhodně rozrůstat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Super seznamky a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.